Pri nákupe nad 60 Eur doprava zdarma.

O nás

Josef Porkert: Príbeh 130 rokov poctivej práce

Volám sa Jozef Porkert a poviem vám príbeh výrobkov, ktoré nesú moje meno. Príbeh poctivej práce mojej, mojich synov a vnukov.

130 rokov výroby

Tradičná česká značka

Poctivá kvalita

Josef Porkert (1828-1895) je zakladateľ našej značky. To on vybudoval základ dobrého mena rodiny Porkert, na ktoré nadviazali jeho synovia, keď predstavili svetu svoje prvé mlynčeky. Prečítajte si ich príbeh v podaní samotného Jozefa Porkerta.

Začiatky v Růženině huti

Písal sa rok 1863, keď som sa stal správcom Růženiny huti v Rakúsku-Uhorsku. Práca to bola ťažká, ale jej výsledky nás tešili. Preto som si v roku 1881 huť prenajal. Darilo sa mi, výroba sa rozrastala, a tak sa mi skoro hodila pomoc mojich synov Eduarda a Viléma, ktorí neskôr prevzali vedenie továrne.

Začiatky v Růženině huti

Nezničiteľný mlynček dobýva svet

V roku 1901 naša továreň prvýkrát vyhorela, ale Eduard s Viliamom sa dokázali postaviť nepriazni osudu a pokračovať v práci. O pár rokov neskôr priviedli na svet výrobok, ktorý nás preslávil a za ktorý som na nich pyšný. Pevný liatinový mlynček na mäso. Čoskoro nebola domácnosť v celom Rakúsko-Uhorsku (a neskôr Československu), kde by nemali mlynček Porkert! Záujem o bol aj za oceánom.

Prešla vojna, prešiel ďalší požiar, prešla aj hospodárska kríza. Výroba bola o toľko ďalej než za mojich čias! Teraz už z továrne odchádzali do sveta aj sporáky, šľahače a dokonca prvý univerzálny kuchynský robot v Európe.

Nezničiteľný mlynček dobýva svet

Vojnu sme zvládli. Potom prišiel prevrat.

Keď prišla druhá svetová vojna, viedli už továreň moji vnuci. Zamestnávali mladíkov, ktorým by inak hrozilo pracovné nasadenie v Nemecku. Aj vojnu sme prečkali. Potom prišiel rok 1948 a situácia v našej továrni sa zásadne zmenila.

Počas nasledujúcich 40 rokov sa naše výrobky vyrábali v rôznych továrňach a pod rôznymi značkami. Meno Porkert nesmeli niesť.

Vojnu sme zvládli. Potom prišiel prevrat.

Vďaka vám má poctivá kvalita stále zmysel

Po nežnej revolúcii sa továreň vrátila do rúk mojich potomkov. Bola v žalostnom stave, ale stále tu bola nádej na nový štart.

A pozrite dnes! Už je to dávno, čo som sa s vyhrnutými rukávmi pustil do práce v Růženině huti. Výrobky dnes predávané pod mojim menom majú to, na čom mi vždy toľko záležalo - kvalitu a spoľahlivosť. Vďaka vám, ktorým na kvalite záleží tak ako mne, má naša poctivá práca stále zmysel.

Prajem vám, nech je pre vás každé varenie sviatok a každá rodinná večera slávnostnou udalosťou. A nech naše výrobky slúžia vašej rodine ďalších 130 rokov.

Josef Porkert

Vďaka vám má poctivá kvalita stále zmysel

Kvalita, ktorej verili už naše babičky

Cookies
Tento e-shop a partneri potrebujú Váš súhlas na využitie jednotlivých dát, aby Vám okrem iného mohli ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na políčko „Súhlasím“.